× Didn't find what you were looking for? Ask a question
Top Posters
Since Sunday
6
A
5
b
4
3
s
3
s
3
L
3
i
3
b
3
d
3
b
3
j
3
New Topic  
azuniga34 azuniga34
wrote...
Posts: 681
Rep: 0 0
5 years ago
A menu item's cost is 4.50 . Using the ratio method, what should the item price be? Sales 450,690 Food cost 110,575 Labor cost 125,989 All other expenses 150,500
 
  a. 11.23
  b. 18.31
  c. 21.49
  d. 45.00
Read 68 times
1 Reply
Replies
Answer verified by a subject expert
elleduiselleduis
wrote...
Top Poster
Posts: 1160
Rep: 8 0
5 years ago
Sign in or Sign up in seconds to unlock everything for free
B
1

Related Topics

azuniga34 Author
wrote...

5 years ago
Smart ... Thanks!
wrote...

Yesterday
Good timing, thanks!
wrote...

2 hours ago
This helped my grade so much Perfect
New Topic      
Explore
Post your homework questions and get free online help from our incredible volunteers
  211 People Browsing
 189 Signed Up Today
Related Images
  
 1010
  
 201
  
 213
Your Opinion
Which 'study break' activity do you find most distracting?
Votes: 458